Kitesurfing to sport ekstremalny

Kitesurfing to sport ekstremalny, alternatywa dla surfingu, nawiązujący technicznie do wind-surfingu, mimo to wyróżnia się znacznie w technice i prowadzeniu deski. W kiteboardingu deskę kite prowadzi się coś na wzór jak podczas jazdy na falce, na krawędzi mocno ostrząc, w windzie natomiast deska prowadzona jest płasko. Kiteboarding uprawiany jest na śródlądziu oraz na oceanach. W okolicy Kite surferów najczęściej można spotykać w pobliżu zachodnio pomorskim w okolicach Szczecina, Wolina i Świnoujścia oraz zatoki w okolicy Helu, Juraty czy Chałup.

Sprzęt do kitesurfingu

sprzęt do kitesurfingu

Bar do kitesurfingu

Bar Kitesurfing , zazwyczaj zrobiony ze stopów materiałów lub węgla, Przymocowane są do niego 4ech lub 5 ciu lin o wielokści ok. kilkudziesięciu metrów, linek de-powera, służącej do optymalizacji siły latawca oraz Chicken Loopa, jest toobręcz trzymająca bar kite do trapezu.

Polecamy: Sprzęt do kitesurfingu

RODZAJE DESEK DO KITESURFINGU

Deski do kitesurfingu budowane z przeznaczeniem do kitesurfingu posiadają wielkośc od 1 do 2 metrów

TwinTip – deski kite pozwalające na poruszanie się w obu kierunkach, gdzie dziób i rufa wyglądają podobnie

Deski WAVE – deski te stylem podobne do deseczki surfingowe, wyposarzone o mocowania na stopy – paseczni zapewniające ciągły kontakt deski z nogami ridera. Przystosowane do pływania po fali, rejsów oraz rekrdów szybkości. Deski do kitesurfingu utrzymują się samodzielnie na tafli akwenu, ale podtapiają się pod ciężkością człowieka.

Podczas płynięcia unoszą się na powierzchni przy sile ciągnącego latawca. Konkretny kształt, rozmiar i wyporność wybiera się do ciężaru, stylu i budżetu kitesurfera.

Latawiec do kitesurfingu

Latawiec Kite, jest to źródło mocy napędowej, zazwyczaj ma wielkość od 5 do 22 metrów (wymiar jest widoczny zwykle na zewnętrznej części kajta podany w metrach kwadratowych). Im większy latawiec, tym silniejsza jego moc. Doświadczeni riderzy posiadają minimum 3 latawce w innych rozmiarach i używają ich w zmiennych warunkach pogodowych.

  • Większy latawiec kite przeważnie kupuje kitesurfer ciężki oraz  używają go gdy wiatr jest słaby
  • Latawic mały – osoba, kitesurferzy lżejsi, jak i również jeśli wiatry jest silniejsze. Właściwe wybranie latawca pomaga zachować właściwe bezpieczeństwo.
+ posts

Agnieszka Jarosz to doświadczona specjalistka od marketingu nieruchomości, która od lat pomaga klientom w sprzedaży i wynajmie ich nieruchomości. Zawsze wykazuje się dużym zaangażowaniem i profesjonalizmem w swojej pracy, dbając o to, aby każdy projekt był realizowany zgodnie z oczekiwaniami klientów.

Jej umiejętności marketingowe i znajomość rynku nieruchomości pozwalają jej na skuteczne promowanie nieruchomości w internecie, w mediach społecznościowych i w innych kanałach marketingowych. Agnieszka zawsze stara się dostosować strategię marketingową do specyfiki nieruchomości i preferencji klienta, co przekłada się na sukces sprzedaży lub wynajmu nieruchomości.

Jest osobą kreatywną i zawsze gotową do podjęcia wyzwania, co pozwala jej na znalezienie najlepszych rozwiązań dla każdego klienta. Agnieszka to także osoba bardzo cierpliwa i empatyczna, potrafi słuchać i dostosowywać swoje działania do potrzeb klientów, co czyni ją idealnym partnerem w procesie sprzedaży lub wynajmu nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *