Innowacyjny montaż okien

Innowacyjna metodologia hermetycznego mocowania okien SWS

taśmy do ciepłego montażu okien

W każdym budynku okna mają różne zastosowania, ale chyba kluczową jest ochrona wnętrza przed zimnem oraz wilgocią. Efektywność tej bariery uzależniona jest jednak nie tylko od jakości i ceny okien, ale głównie od tego, jak zostały one zamontowane. Najlepsze parametry okien można obecnie osiągnąć, stosując zalecane sposoby ich mocowania, takich jak ciepły montaż z wykorzystaniem dedykowanych taśm paroizolacyjnych oraz paroprzepuszczalnych.

Na czym polega ciepły montaż stolarki okiennej?

Ciepły montaż okien zwany jest czasami montażem warstwowym, bo używa się przy nim aż trzy warstwy izolacyjne między oknem a murem i są nimi:

  • taśma wewnętrzna do okien
  • pianka montażowa
  • taśma paroprzepuszczalna do okien

Pianka poliuretanowa jest sprężystym substancją pozwalającym szczelnie wypełnić przestrzenie między ościeżem a futryną, jednak aby dobrze pełniła swoją funkcję izolatora, musi być sucha. Suchość zapewniają jej właśnie dedykowane taśmy paroszczelne. Zadaniem taśmy paroizolacyjnej montowanej na ościeżnicy od strony wewnętrznej jest ochrona pianki przed przenikaniem do niej wilgoci z pomieszczeń. Taśma paroprzepuszczalna montowana jest natomiast od strony zewnętrznej do ościeżnicy i jej podstawową funkcją jest zapobieganie przenikaniu wilgoci z zewnątrz.

Dlaczego ciepły montaż jest lepszy od metod konwencjonalnych?

Warto wspomnieć, że obecnie stosowane okna różnią się od tych używanych w dawnych czasach. Przede wszystkim mają one dużo niższy współczynnik przenikania ciepła (Uw), który oznacza, że mniej ciepła „ucieka” przez okno przy określonej różnicy temperatur między jego stroną wewnętrzną i zewnętrzną. Im lepszy jest ten parametr, tym okno jest bardziej energooszczędne, co zdecydowanie przekłada się później na wysokość rachunków za ogrzewanie. przenikalność cieplna okien to jednak tylko jedna strona medalu, dlatego że duże znaczenie dla ewentualnych strat ciepła ma właśnie montaż. Nawet najdroższe okno o najniższym współczynniku Uw nie będzie wystarczająco ciepłe, jeśli będzie zamontowane niestarannie bądź przestarzałymi metodami. najczęściej spotykanym błędem pod tym względem jest zastosowanie tylko pianki montażowej bez taśm. Na konsekwencje takiego rozwiązania nie trzeba długo czekać – zimą pojawiająca się naturalnie para wodna między oknem a murem, zawilgaca piankę, która z kolei wystawiona na działanie niskich temperatur tworzy mostek termiczny, przez który po prostu dochodzi do niekontrolowanej utraty temperatury. wynikiem ubocznym takich okoliczności jest niestety rozwój grzybów i pleśni, będących silnym alergenem dla wielu osób.

Taśmy do ciepłego montażu okien chroniąc warstwę pianki przed parą wodną, najskuteczniej zapobiegają tworzeniu się mostków termicznych! Nie ma efektywniejszego rozwiązania, dlatego aktualnie system ciepłego montażu z wykorzystaniem specjalistycznych taśm, uznawany jest za lepsze rozwiązanie w stosunku do tradycyjnych metod.

Kompletny system trójwarstwowego montażu okien SWS

Wśród specjalistów wykonujących ciepły montaż okien powszechnie znany jest system SWS, czyli Soudal Window System. Jego nazwa pochodzi od nowoczesnych i ekologicznych materiałów budowlanych, który opatentował już wiele kompletnych technologii w tym obszarze. System SWS to nic innego, jak pełen zestaw produktów najwyższej jakości przeznaczony do prawidłowego wykonania wielowarstwowego montażu okien. system ten tworzą takie produkty jak:

  • pianka montażowa
  • taśmy paroizolacyjne
  • taśmy paroprzepuszczalne
  • taśmy rozprężne
  • masy uszczelniające.

Warto zaobserwować, że w tym komplecie obecne są taśmy rozprężne, które są przeznaczone do uszczelnienia szczelin dylatacyjnych znajdujących się pomiędzy oknem a węgarkiem (czyli występem muru wokół okna). Poliuretanowa taśma rozprężna do okien Soudaband Acryl w systemie SWS jest bardzo łatwa w użyciu nawet na bardzo nierównych powierzchniach i znakomicie chroni połączenia między ramą okienną a ścianą przed uciekaniem ciepła, a także od deszczu i wiatru.

Korzyści z zastosowania ciepłego montażu okien

Decydując się na warstwowy montaż okien, najlepiej z kompletnym systemem materiałów takim jak SWS, można spodziewać się szeregu korzyści, które będą widoczne na przestrzeni wielu lat użytkowania stolarki okiennej.

Wykorzystanie takiej technologii montażu zwiększa szczelność pomiędzy oknem a ościeżem nawet o 75% w porównaniu do sposobów tradycyjnych.

Ochrona przed wilgocią pianki montażowej dzięki zastosowaniu taśm do ciepłego montażu to pewna ochrona przed powstawaniem mostków termicznych, a więc także strat ciepła.

Znaczne ograniczenie strat energii uciekającej tą drogą, wpływa z kolei bezpośrednio na niższe koszty ogrzewania budynku. Ponadto, taśmy paroszczelne oraz paroprzepuszczalne dobrze izolują ścianę przed wnikaniem wilgoci, a więc przeciwdziałają wszelkim negatywnym efektom tego zjawiska w postaci łuszczenia się farby na ścianach na styku okna z murem, czy pojawienia się niepożądanej pleśni.

Ciepły montaż okien to dzisiaj definitywnie dająca najlepsze efekty metoda szczelnego montowania okien, z której warto korzystać nie tylko w budynkach pasywnych.

+ posts

Agnieszka Jarosz to doświadczona specjalistka od marketingu nieruchomości, która od lat pomaga klientom w sprzedaży i wynajmie ich nieruchomości. Zawsze wykazuje się dużym zaangażowaniem i profesjonalizmem w swojej pracy, dbając o to, aby każdy projekt był realizowany zgodnie z oczekiwaniami klientów.

Jej umiejętności marketingowe i znajomość rynku nieruchomości pozwalają jej na skuteczne promowanie nieruchomości w internecie, w mediach społecznościowych i w innych kanałach marketingowych. Agnieszka zawsze stara się dostosować strategię marketingową do specyfiki nieruchomości i preferencji klienta, co przekłada się na sukces sprzedaży lub wynajmu nieruchomości.

Jest osobą kreatywną i zawsze gotową do podjęcia wyzwania, co pozwala jej na znalezienie najlepszych rozwiązań dla każdego klienta. Agnieszka to także osoba bardzo cierpliwa i empatyczna, potrafi słuchać i dostosowywać swoje działania do potrzeb klientów, co czyni ją idealnym partnerem w procesie sprzedaży lub wynajmu nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *