skuter-elektryczny-2020

Skutery elektryczne – nowoczesność i ekologia w jednym

Skutery elektryczne – nowoczesność i ekologia w jednym

skuter-elektryczny-2020

W ostatnich latach rewelacyjnym środkiem transportu w zatłoczonych miastach stały się skutery elektryczne, które w szczególności sprawdzają się w centrach i starszych dzielnicach, gdzie przedzieranie się wąskimi uliczkami wymaga wprawy oraz dużej cierpliwości. Skuter elektryczny wprawdzie nie rozwija zawrotnych prędkości, ale jest komfortowy, łatwy w prowadzeniu i nie wymaga pedałowania jak rowery elektryczne. Jeśli skuter elektryczny potrzebujesz do pracy i mieszkasz w dużym mieście, to najpewniej spokojnie na jednym ładowaniu dojedziesz do pracy i z powrotem.

ZALETY, KTÓRE POSIADA SKUTER ELEKTRYCZNY.

Niewątpliwie jedną z podstawowych zalet jest tania eksploatacja, która oscyluje w okolicach dziesięciu złotych za sto kilometrów. Są to o wiele niższe koszty w porównaniu do skuterów spalinowych. To właśnie ekonomia sprawia że odbiorcy decydują się zainwestować więcej, aby później nie przejmować się wysokimi cenami paliwa. Do tego te pojazdy są zwrotne i wygodne, a ich nowoczesna konstrukcja sprawia, że dodatkowo są praktycznie bezawaryjne. Ładowanie baterii skutera również nie zajmuje dużo czasu. Wybrane modele można zasilić w zaledwie 4 godziny. Jest to optymalny czas, w którym możemy przygotować się do podróży, spotkania lub innych aktywności. Skutery elektryczne mogą zadziwić, gdyż osiągają one nawet do 130 km zasięgu, toteż spokojnie będziemy mogli przemieszczać się na dłuższych dystansach w terenie zabudowanym. Poza tym w większych miastach, coraz częściej rozmieszczone są stacje, gdzie można naładować swój jednoślad. Jazda pojazdem wyposażonym w silnik elektryczny jest więc o wiele bardziej ekonomiczna. To jak daleko Twój skuter elektryczny zajedzie na pełnym akumulatorze zależy przede wszystkim od tego, ile energii akumulator może zmagazynować. Pojemność jest różna u różnych producentów i w różnych modelach. Tym, co generalnie zmniejsza zasięg, jest mokra nawierzchnia, przeciwny wiatr i niska temperatura. Pamiętaj, że zimą pojemność akumulatora może spaść od 10 do 20 procent.

Jego zaletą jest uniezależnienie od paliwa, dzięki czemu skuter elektryczny jest ekologiczny i nie emituje spalin. Ładowanie akumulatora wymaga dostępu do gniazdka elektrycznego, bez potrzeby wizyty w serwisie czy na stacji paliw.

Niestety w ostatnich latach mamy duży problem z jakością powietrza i ilością emisji CO2. Tym samym organizacje rządowe oraz pozarządowe ustalają plany naprawcze, w głównej mierze mówią one o ograniczeniu użytkowania silników spalinowych. Do 2030 roku co najmniej 20% wszystkich pojazdów musi być napędzana elektrycznie – taki wniosek ustalono na szczycie klimatycznym ONZ w 2015 roku. Później pojawiły się propozycje, aby zakazać sprzedaży pojazdów korzystających z benzyny i ropy (oleju napędowego) do 2030 roku i stopniowego wycofania ich z rynku. Oznacza to, że pojazdy elektryczne będą stawały się zdecydowanie tańsze i powszechniejsze ze względu na regulacje wprowadzone chociażby przez Unię Europejską.

WADY SKUTERÓW ELEKTRYCZNYCH

Skutery elektryczne posiadają również niewielkie wady. Jedną z nich i chyba największą, jest niewielki zasięg. Spora część jednośladów nie posiada zawrotnego zasięgu, zwykle w granicach do 100 kilometrów. Niestety nie jest to zbyt dobra informacja dla miłośników dłuższych podróży skuterami. Jednak tego typu pojazd jest świetnym środkiem transportu w mieście, gdzie można w miarę szybko i sprawnie przemieścić się z domu do pracy. Dodatkowo „tankowanie do pełna”, czyli naładowanie baterii, trwa dobrych kilka godzin.

Jeszcze jednym, aczkolwiek istotnym minusem jest to, że podczas spadku temperatur, akumulatory tracą swoją pojemność nawet o 50%, więc dla fanów skuterów elektrycznych oraz zimy, nie jest to zbyt dobra wiadomość. Zostając przy akumulatorach, wraz ze zużywaniem się akumulatora, skraca się również i zasięg. Jednak nie powinien to być większy problem, ponieważ zawsze można dokupić jeszcze jeden lub też od razu mieć dodatkowy w zapasie i używać go wymiennie.

+ posts

Agnieszka Jarosz to doświadczona specjalistka od marketingu nieruchomości, która od lat pomaga klientom w sprzedaży i wynajmie ich nieruchomości. Zawsze wykazuje się dużym zaangażowaniem i profesjonalizmem w swojej pracy, dbając o to, aby każdy projekt był realizowany zgodnie z oczekiwaniami klientów.

Jej umiejętności marketingowe i znajomość rynku nieruchomości pozwalają jej na skuteczne promowanie nieruchomości w internecie, w mediach społecznościowych i w innych kanałach marketingowych. Agnieszka zawsze stara się dostosować strategię marketingową do specyfiki nieruchomości i preferencji klienta, co przekłada się na sukces sprzedaży lub wynajmu nieruchomości.

Jest osobą kreatywną i zawsze gotową do podjęcia wyzwania, co pozwala jej na znalezienie najlepszych rozwiązań dla każdego klienta. Agnieszka to także osoba bardzo cierpliwa i empatyczna, potrafi słuchać i dostosowywać swoje działania do potrzeb klientów, co czyni ją idealnym partnerem w procesie sprzedaży lub wynajmu nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *