laweta ze szczecina

Lawety Szczecin – Ratownictwo drogowe

Ratownictwo drogowe z użyciem lawety Szczecin

Pomoc drogowa Szczecin wielokrotnie jest ściągana do trudnych oraz groźnych wydarzeń drogowych. Wynika to zwykle z bardzo dużego doświadczenia, zyskanego przez wiele lat prowadzenia działalności, jak również dysponowania innowacyjnym sprzętem do ratownictwa drogowego. Na czym zasadniczo polega ratownictwo drogowe i czy jest tym samym co zwykłe autoholowanie przy użyciu lawety Szczecin? Zdecydowanie nie.

Trudne przypadki w ratownictwie drogowym

Usunięcie z drogi unieruchomionego wozu, gdzie układ kierowniczy jest sprawny, nie przysparza zazwyczaj większych przeszkód. Szczególnie jeśli jest to wóz osobowy lub wóz dostawczy . Lawety Szczecin wyekwipowane są we wciągarki, które z łatwością sobie radzą z załadunkiem wadliwego pojazdu na platformę. W jaki sposób jednak działa pomoc drogowa, kiedy nieczynny pojazd nie może o własnych siłach być przeniesiony na lawetę bądź co gorsza, brał udział w dachowaniu lub wjechał do głębokiego rowu? Wówczas wyjęcie go wymaga posiadania wysoce fachowego sprzętu, niż zwyczajna laweta czy holownik. Tylko nieliczne i najlepiej wyposażona pomoc drogowa Szczecin, może dostarczać usługę ratownictwa drogowego.

lawety w szczecinie

Wykorzystanie lawety HDS

Jednym z bardziej ważnych narzędzi na wyposażeniu pomocy drogowej jest laweta z dźwigiem HDS. HDS to akronim od hydrauliczny dźwig samochodowy. Sprzęt ten posiada zwykle udźwig do kilku ton, dzięki czemu z łatwością daje sobie radę z podnoszeniem większą częścią samochodów osobowych . Obecność pomocy drogowej z takim ekwipunkiem jest nadzwyczaj istotne, aby nie powiększać uszkodzeń, które już zostały wyrządzone na aucie. Tak mogłoby się stać , jeślibyśmy chcieli użyć zwyczajnych metod do wydobycia pojazdu z rowu lub odwrócenia go na koła. Uszkodzenia zawieszenia, wgniecenia karoserii, pęknięte szyby czy wyciek płynów eksploatacyjnych – to zwykle występujące ubytki , wynikające z mało uważnego przebiegu akcji ratowniczej samochodu. Lawety Szczecin z HDS  umożliwiają ich uniknąć, znacznie przyspieszając wykonanie całej operacji i powiększając jej bezpieczeństwo.

Jak działa holownik z rotatorem?

Coraz częściej pomoc drogowa wzywana jest do kraks z obecnością samochodów ciężarowych. Aby doskonale obsłużyć takie zlecenie, niezbędne jest dysponowanie odpowiednimi narzędziami pracy. Tym razem mowa o dużych i ciężkich holownikach . Ich sekretną bronią jest nie tylko potężna moc i moment obrotowy, ale również tak zwany rotator. To specjalny wysięgnik umieszczony na pojeździe, z możliwością w zakresie 180 lub 270 stopni. Wysuwane ramię, zakończone wciągarką o bardzo dużej sile udźwigu, umożliwia prowadzenie akcji ratowniczych w ciężkich warunkach – głównie tam, gdzie mała ilość miejsca na jezdni, nie pozwala na sprawne i bezpieczne sterowanie holownikiem. Wysokie ceny za tego rodzaju pojazdy ratownicze, dochodzące nawet do 1 miliona złotych, sprawiają że tylko mała liczba przedsiębiorstw jest w stanie skutecznie świadczyć usługi ratownictwa drogowego również dla samochodów ciężarowych.

Przed przystąpieniem do akcji ratunkowej dla samochodu ciężarowego, przewożącego towar, potrzebne jest jego wcześniejszy rozładunek i przeniesienie ładunku do innego, podstawionego na miejsce pojazdu. Tym zadaniem również zazwyczaj zajmuje się pomoc drogowa, korzystając z posiadanych przez siebie zasoby ludzkie i sprzęt – wózki widłowe, ciężarówki czy dźwigi HDS.

+ posts

Agnieszka Jarosz to doświadczona specjalistka od marketingu nieruchomości, która od lat pomaga klientom w sprzedaży i wynajmie ich nieruchomości. Zawsze wykazuje się dużym zaangażowaniem i profesjonalizmem w swojej pracy, dbając o to, aby każdy projekt był realizowany zgodnie z oczekiwaniami klientów.

Jej umiejętności marketingowe i znajomość rynku nieruchomości pozwalają jej na skuteczne promowanie nieruchomości w internecie, w mediach społecznościowych i w innych kanałach marketingowych. Agnieszka zawsze stara się dostosować strategię marketingową do specyfiki nieruchomości i preferencji klienta, co przekłada się na sukces sprzedaży lub wynajmu nieruchomości.

Jest osobą kreatywną i zawsze gotową do podjęcia wyzwania, co pozwala jej na znalezienie najlepszych rozwiązań dla każdego klienta. Agnieszka to także osoba bardzo cierpliwa i empatyczna, potrafi słuchać i dostosowywać swoje działania do potrzeb klientów, co czyni ją idealnym partnerem w procesie sprzedaży lub wynajmu nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *