koronawirus-doplata-do-czynszu

1500 zł na mieszkanie. Kto może wziąć dopłatę? Nowy projekt rządu dopłat do wynajmowanych mieszkań

1500 złotych dopłaty do mieszkania. Nowy projekt rządu na układ dopłat do mieszkań. Kto będzie mógł wygrać z planu 1500 plus do pomieszczenia. Dopłaty do wnętrz według nowego projektu, kto weźmie z dopłaty do wynajmowanego mieszkania.

koronawirus-doplata-do-czynszu

Koronawirus: dopłaty do cen mieszkaniowych nawet 1.500 zł. Komu i jak?

Będzie pomoc do czynszów. Mogą na nią czekać ci, którzy wskutek epidemii stracili dochód. Sprawdź, o jakie mieszkania chodzi i gdy ostatnie będzie robić.

Rząd myśli w niniejszy sposób pomóc najemcom mieszkań, którzy nie mają kapitałów na opłacenie czynszu i własnych elementów opłat mieszkaniowych, bo z względu epidemii utracili zarobek.

Koronawirus: nie być cię na wynajem mieszkania? Rząd pomoże ci nawet 1.500 zł miesięcznie.

Dopłaty do pomieszczeń: kiedy a ile
Dopłaty mieszkaniowe liczą się zacząć 1 lipca 2020 r., ale będą opłacane z mocą wsteczną – od daty wprowadzenia stanu zagrożenia epidemiologicznego, więc od 13 marca.

Będą traktować wszystkich najemców, czyli czerpiących z miejsc komunalnych, towarzystw budownictwa społecznego, spółdzielczych oraz wynajętych z osób prywatnych czy firm.

Dotacje mogą wynieść miesięcznie do 1.500 zł. Jednak aby te zabiegi otrzymać, trzeba będzie wykonać warunki nie tylko finansowe, ale powiązane z metrażem mieszkania.

Dopłaty mieszkaniowe: gdy więc się odbędzie?

Najemca chcący skorzystać z uwag państwa, będzie potrzebował najpierw wystąpić o danie dodatku mieszkaniowego do urzędu miasta lub ośrodka pomocy społecznej na zasadzie Ustawy o dodatkach mieszkaniowych. Jeżeli go przyjmie, dodatek ten pokryje część wydatków mieszkaniowych, a resztę pokryje dopłata od państwa.

Dopłata taka będzie przysługiwać przez 6 miesięcy, ponieważ na końcu przyjmuje się warunkujący ją smak mieszkaniowy.

Komu przysługuje dodatek mieszkaniowy

Żeby kupić od państwa dopłatę do pomieszczenia, najpierw trzeba otrzymać od gminy dodatek mieszkaniowy. Ten a można zdobyć, gdy się spełni trzy poniższe warunki.

Tytuł prawny do klubu: najem, podnajem, spółdzielcze prawo.
Wpływ na głowę w polu jednoosobowym do 175 proc. najniższej emerytury – w 2020 r. stanowi ostatnie 2.100 zł brutto, natomiast w wieloosobowym 125 proc. – 1.500 zł brutto (gdy dochód jest większy, nadwyżka obniża dodatek o tę kwotę).
Normatywny metraż: dla samotnej osoby do 35 mkw., dla dwóch 40, trzech – 45, czterech – 55, pięciu – 65 mkw.

Atutem jest pracowanie dopłaty mieszkaniowej wstecz. Minusem – biurokracja: trzeba udokumentować, że się spełnia kryteria przyznania dodatku poprzedzającego dopłatę.

+ posts

Agnieszka Jarosz to doświadczona specjalistka od marketingu nieruchomości, która od lat pomaga klientom w sprzedaży i wynajmie ich nieruchomości. Zawsze wykazuje się dużym zaangażowaniem i profesjonalizmem w swojej pracy, dbając o to, aby każdy projekt był realizowany zgodnie z oczekiwaniami klientów.

Jej umiejętności marketingowe i znajomość rynku nieruchomości pozwalają jej na skuteczne promowanie nieruchomości w internecie, w mediach społecznościowych i w innych kanałach marketingowych. Agnieszka zawsze stara się dostosować strategię marketingową do specyfiki nieruchomości i preferencji klienta, co przekłada się na sukces sprzedaży lub wynajmu nieruchomości.

Jest osobą kreatywną i zawsze gotową do podjęcia wyzwania, co pozwala jej na znalezienie najlepszych rozwiązań dla każdego klienta. Agnieszka to także osoba bardzo cierpliwa i empatyczna, potrafi słuchać i dostosowywać swoje działania do potrzeb klientów, co czyni ją idealnym partnerem w procesie sprzedaży lub wynajmu nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *